Dla studentów

Jesteś przyszłym lub obecnym studentem i rozpoczynasz naukę w obcym mieście? Studia już wybrane, ale oczywistym jest, że musisz gdzieś mieszkać. Do wyboru są akademiki i stancje, lokale droższe i tanie, mieszkanie samodzielnie, czy dzielenie pokoju ze współlokatorem, blisko uczelni, czy w centrum miasta?

Te i wiele innych pytań oraz kwestii do rozwiązania staje przed wieloma studentami. Zastanawiałeś (aś) się może kiedyś, czy do zagadnienia pozornie prozaicznego, praktycznego i mocno oczywistego nie włączyć czegoś wartościowego? Czy sytuacja tak codzienna jak wynajmowanie pokoju/mieszkania może dostarczać wartość w postaci wsparcia i realnej pomocy osobie potrzebującej?

Zapraszamy Cię do bycia częścią niezwykle innowacyjnego projektu, którego założeniem jest połączenie Twoich potrzeb życiowych z potrzebami samotnych seniorów. Ty zapewnisz sobie dach nad głową (za darmo lub za niewielką opłatą) a w zamian dasz drugiej osobie czas, obecność, rozmowę i po prostu część siebie jako remedium na wielki ból samotności drugiego człowieka.

Czego oczekujemy w ramach projektu:

– odrobiny Twojego czasu, zaangażowania, chęci niesienia pomocy i empatii, która jest kluczem dla zrozumienia potrzeb drugiego człowieka.

Czasem to mogą być drobne zakupy, czasem poczytanie książki, czasem wysłuchanie a często sama obecność, bo tej najbardziej brakuje w samotnym życiu seniora. Wszelkie kwestie i wzajemne oczekiwania są omawiane na drodze rekrutacji i weryfikacji zarówno studentów, jak i seniorów. Osoby nadzorujące proces dokładają wszelkich starań, ażeby student i senior stanowili zgrany tandem i uzyskiwali maksymalne korzyści z bycia razem.

Dołącz do projektu!

seniorstudentpracownik instytucji